سس سیز لیخده باتمیشام
من غرق در سکوتم
                                                                 
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 233169
جمعه 6 اردیبهشت‌ماه سال 1387 :: 12:16 ب.ظ ::  نویسنده : آرمین آران
 
ایمن الظواهری مرد شماره دو سازمان القاعده در آخرین نوار صوتی خود که در سایت این سازمان انتشار یافته، دولت ایران را متهم کرده است که با پخش نظریه‌های توطئه آمیز در باره حادثه ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ در آمریکا به دنبال بی‌اعتبار کردن القاعده است.

آقای ظواهری در این نوار صوتی در پاسخ به پرسشی در باره نقش اسرائیل در حادثه ۱۱ سپتامبر گفته است که این شایعه را برای نخستین بار تلویزیون المنار وابسته به حزب‌الله لبنان پخش کرد و پس از آن، رسانه‌های ایران به این دروغ چسبیدند و آن را تکرار کردند.

آقای ظواهری هدف از پخش این شایعه را توسط حزب‌الله و ایران "روشن" دانسته و تاکید کرده است که آنان می‌خواهند نشان دهند که در بین سنی‌ها قهرمانانی وجود ندارد که بتوانند به آمریکا چنان ضربه‌ای بزنند که هیچکس در طول تاریخ نتوانسته چنین ضربه‌ای به آن وارد کند.

در هفته های اخیر، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران چندین بار حادثه ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ در آمریکا را که بیش از سه هزار کشته بر جا گذاشت مشکوک دانسته و سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز این موضع را تکرار کرده است.

آقای احمدی نژاد در این باره گفته است: "چهار پنج سال قبل در نیویورک اتفاق مشکوکی افتاد و ساختمانی فرو ریخت و گفتند که سه هزار نفر در این حادثه کشته شدند اما هیچگاه اسامی کشته شدگان را اعلام نکردند."