سس سیز لیخده باتمیشام
من غرق در سکوتم
                                                                 
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 233167
چهارشنبه 11 اردیبهشت‌ماه سال 1387 :: 01:36 ق.ظ ::  نویسنده : آرمین آران
اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره تلویحی به سیاستهای مدیریتی دولت محمود احمدی نژاد گفته است که "زمان سعی و خطا به پایان رسیده است."

آقای رفسنجانی که این سخن را در دیداری با اعضای مجمع مدیران کل امور اداری و منابع انسانی وزارتخانه ها بیان کرده، افزوده است که "اقدامات جزیره ای" برای حل مسائل، مشکلات را برطرف نمی کند بلکه آنها را از جایی به جایی دیگر حرکت می دهد تا بار دیگر بروز کنند.

آقای رفسنجایی زمان حاضر را "مرحله نسبتا مهم تاریخ انقلاب" خوانده و برای عبور از آن ضمن تاکید بر اهمیت کار کارشناسی خبر داده که مجمع تشخیص نظام مصمم است بر حسن اجرای سند چشم انداز توسعه بلند مدت کشور و اصل ۴۴ قانون اساسی در دستگاههای دولتی نظارتی جدی داشته باشد.

بر اساس سند چشم انداز ایران باید تا سال 1404به کشوری توسعه یافته با جایگاه اقتصادی، علمی و فن آوری اول در سطح منطقه تبدیل شده باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت که پیش از این هم از سیاستهای اقتصادی دولت نهم و اتکای آن به درآمد نفت انتقاد کرده بود، اکنون گفته است که این مجمع خواهد کوشید از پایبندی دستگاههای دولتی به این سند و اجرای سیاستهای کلی مربوط به آن در طول سال ارزیابی دقیقی بدست آورد.

آقای رفسنجانی تاکید کرده که این به معنای دخالت در کار دستگاههای اجرایی نخواهد بود.

تعبیر شما از سخنان رئیس جمهور پیشین ایران چیست؟ با توجه به اختیارات مجمعی که آقای رفسنجانی ریاست آن را عهده دارست تاثیر این اظهارات را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا می توان سخنان او را نوعی اعلام آمادگی برای رویارویی با سیاستهای محمود احمدی نژاد دانست؟

منبع : بی بی سی