سس سیز لیخده باتمیشام
من غرق در سکوتم
                                                                 
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 233167
یکشنبه 12 خرداد‌ماه سال 1387 :: 06:21 ب.ظ ::  نویسنده : آرمین آران

اصلا دیگه سیاسی نمی نویسم

اینجا جو خیلی ضد سیاسیه

فقط باید عشقولانه و فلسفی نوشت

شعر سیاسی هم دیگه نمیگم

 

 

    

 

کلینتون بخت خود را در حزب دموکرات از دست داد

شبکه خبری فرانس24 در گزارشی از واشنگتن گفت هیلاری کلینتون بخت خود را در حزب دموکرات آمریکا از دست داد. حزب دموکرات تصمیم گرفته است نیمی از آرای نمایندگان ایالتهای میشیگان و فلوریدا را در کنگره حزب دموکرات محسوب کند. هیلاری کلینتون فاتح این دو ایالت شده بود و امید داشت آرای همه نمایندگان را به دست آورد تا تاخیر خود را در برابر باراک اوباما جبران کند. اما تصمیم حزب دموکرات موجب می شود هیلاری کلینتون 29 نماینده از اوباما عقب باشد. همین امر نیز خشم هواداران کلینتون را برانگیخته است. احتمال دارد کلینتون به این تصمیم حزب دموکرات اعتراض کند. در روزهای آینده قرار است سه انتخابات دیگر برگزار شود و اگر هیلاری کلینتون در آنها به پیروزی می رسید می توانست امیدی به نامزدی اصلی حزب دموکرات داشته باشد اما با نیمی از آرای میشیگان و فلوریدا وضع تغییر کرده است. قرار است کنوانسیون حزب دموکرات در ماه اوت در دنور برگزار شود. همچنین قرار است امروز در پورتوریکو انتخابات مقدماتی حزب دموکرات برگزار شود. هیلاری کلینتون بخت زیادی برای پیروزی در این انتخابات دارد. پورتوریکو 55 نماینده دارد.

از طرفی

ایران از هیچ کاندیدایی در آمریکا حمایت نمی‌کند

وزارت خارجه ایران اعلام کرد که جمهوری اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که قرار است نوامبر امسال برگزار شود، از هیچ کاندیدایی حمایت نمی کند.

سخنان و اشارات برخی مقام های ایرانی حاکی از تمایل آنها برای پیروزی سناتور باراک اوباما در این انتخابات است.

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران، اردیبهشت امسال گفته بود که گرچه مایل به دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر نیست، اما فکر می کند که مردم آمریکا در پی تغییرات اساسی اند. او در پاسخ به احتمال انتخاب باراک اوباما گفته بود که "فکر نمی کنم که اجازه دهند اوباما رئیس جمهور شود."

محمدعلی حسینی، سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز امروز دوازده خرداد، در نشست هفتگی خود با خبرنگاران گفت که مردم آمریکا خواهان تغییر در سیاست های آمریکا هستند.

در دو دوره ریاست جمهوری جورج بوش در آمریکا، روابط ایران و آمریکا وخیم تر شده و اغلب مواقع با تنش همراه بوده است.