X
تبلیغات
زولا
 
سس سیز لیخده باتمیشام
من غرق در سکوتم
                                                                 
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 233917
یکشنبه 22 آذر‌ماه سال 1388 :: 07:33 ق.ظ ::  نویسنده : آرمین آران

در مورد حزب DTP در ادمه مطلب بخونید

میخوام در مورد حزب (DTP ) بسته شده در ترکیه بگم، شاید براتون مهم نباشه چون نمیشناسین و برخورد ندارین.

حزبی که به بچه ها پول میده تا به پلیس سنگ پرتاب کنن ( در عوض وقتی پلیس بچه ها رو گرفت با هیچ کدوم تند برخورد نکرد ، خودم دیدم داشتن بچه هایی رو که ترسیده بودن و تا چند دقیقه پیش به خاطر پول به پلیس سنگ میزدن آروم میکردن تا گریه نکنن )

چرا حزب همچین کاری کرده !چون حزب رو بستن (چون حزب با گروهک تروریستی پ.ک.ک ارتباط داشت، چون یک حزب تروریست بود ، نمیدونید اینجا تو آذربایجان غربی و کردستان، تو کردستان عراق، تو ترکیه مخصوصاً چقدر این حزب تروریست پ.ک.ک اذیت میکنه و آرامش رو به هم میزنه.)

ولی حالم بهم میخوره،چون یاد یه سری رفتار های مشابه تو .... .

ولش کن رسماً اذیت شدم.


پ.ن :

امروز حزب DTP در پی کشته شدن چندین تن از عوامل پ ک ک در گوه گابار در استان شیرناک خواستار جنازه های این تروریست ها شد. این تجمع که تقریبا هزار نفری بود از اعضای حزب و چند تن از خانواده های کشته شدگان برگزار شد. لازم به ذکر است در چند هفته گذشته نخست وزیر اردوغان بارها خطاب به اعضای گروه تروریستی پ ک ک گفته است یا "ترور و کوه" را انتخاب کنید و یا "دموکراسی و شهر" را. نخست وزیر بارها آن ها را دعوت کرده تا سلاح های خود را به زمین بگذارند و تلاش خود را برای برابری حقوق کردها و ترک ها با روش های فرهنگی ادامه دهند.


ادگاه قانون اساسی ترکیه از روز سه‌شنبه (هشتم دسامبر) برای بررسی پرونده انحلال حزب کردی «جامعه دموکراتیک» (DTP ) وارد شور شد و نتیجه انحلال این حزب بود. عبدالرحمان یالچینکایا دادستان کل ترکیه، شاکی اصلی پرونده انحلال حزب کردی جامعه دموکراتیک بود.وی در ادعانامه خود مدعی است که اقدامات و مواضع این حزب با اصل تمامیت ارضی ترکیه مغایرت دارد و این حزب در مسیر جدایی‌طلبی و مخدوش کردن وحدت ملی ترکیه حرکت می‌کند. در ادعانامه دادستان ترکیه تاکید شده است که حزب جامعه دموکراتیک در واقع روی دیگر حزب کارگران کردستان ترکیه (پ ک ک) است. پ ک ک در لیست احزاب و گروه‌های تروریستی ترکیه، اتحادیه اروپا و آمریکا قرار دارد.

با این حال حزب جامعه دموکراتیک که بیش از چهار سال از تاسیس آن نمی‌گذرد مدعی است نماینده جامعه کردهای ترکیه است؛ جامعه‌ای که کمتر از 10 درصد از جمعیت ترکیه را شامل می‌شود و در دهه‌های گذشته با دولت آنکارا رویکرد تساهل‌آمیزی نداشته است.

ساعاتی قبل با حکم هاشم قلیچ ، رئیس دادگاه قانون اساسی ترکیه ، حزب دموکراتیک خلق ترکیه ، حزب هوادار تروریستهای پ ک ک که مسئول جنایتهای بسیاری در کشور های ترکیه - ایران و عراق و حتی سوریه می باشد منحل شد و 37 نفر از اعضای آن از جمله نمایندگان مجلس - شهرداران و بسیاری از سیاسیون این حزب به مدت 5 سال از تمام فعالیتهای سیاسی محروم شده و تمام اموال این حزب مصادره شد.