سس سیز لیخده باتمیشام
من غرق در سکوتم
                                                                 
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 234205
شنبه 7 فروردین‌ماه سال 1389 :: 07:26 ق.ظ ::  نویسنده : آرمین آران

به به سال نو مبارک

من که اصلاْ نفهمیدم چطور شد که ایطور شد

این سال ۸۹ هم بدجور نامحسوسه ها

به هر حال امیدوارم از ۸۸ خیلی خیلی برای همه بهتر باشه

مبارکه !


پ.ن : نمیدونم چرا اصلاْ احساس هر سال رو ندارم.انگار نه انگار که سال عوض شده! یعنی ۳ سال دیگه هم همینطوریه.


پ.ن : و اینک نجات نوروز :

وقتی عربها به ایران حمله کردن ایرانیها برای اینکه جلوی تخریب بعضی اماکن رو بگیرن اون اماکن رو به پیامبرانی مخصوصاْ سلیمان منصوب می کردن( که البته کارشون جواب داد ) و حالا ما قبر کوروش ( مقبره مادر سلیمان ) و آتشکده آذرگشسب ( تخت سلیمان ) رو از زیرکی نیاکانمون به ارث بردیم.

در اقدامی دیگر ایرانیان باهوش در مقابل نسل جدیدی از اعراب دست به ساختن احادیثی کردن که موجودیت روز نوروز رو منصوب به شیعه میکنه و اینقدر تمیز این کار رو انجام دادن که تو کتابها اومده:

رای مثال علامه مجلسی در "السماءوالعالم" از امام صادق(ع) حدیثی را بدین مضمون نقل می کند: "در آغاز فروردین، آدم آفریده شد و آن روز فرخنده ای است برای طلب حاجت ها و برآورده شدن آرزوها و دیدار پادشاهان و کسب دانش و زناشویی و مسافرت و داد و ستد. در آن روز خجسته بیماران بهبودی می یابند و نوزادان به آسانی زاده می شوند و روزی ها فراوان می گردد. "مجلسی همچنین حدیث دیگری را درباره نوروز نقل می کند که منتسب به امام کاظم(ع) است و آن این که "این روز بسیار کهن است. در نوروز خداوند از بندگان پیمان گرفت تا او را پرستش کنند و برای او شریک قائل نشوند و به آیین فرستادگانشان درآیند و دستورشان را بپذیرند و آن را اجرا نمایند و آن نخستین روزی است که آفتاب بدمید و بادهای بار دهنده بوزید و گل های روی زمین پدید آمد و هم جبرئیل بر پیامبر نازل شد و نیز روزی است که ابراهیم بت ها را شکست و هم پیامبر علی را بر دوش خود گرفت تا بت های قریش را از خانه کعبه بینداخت.