X
تبلیغات
زولا
 
سس سیز لیخده باتمیشام
من غرق در سکوتم
                                                                 
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 233917
پنج‌شنبه 26 اسفند‌ماه سال 1389 :: 10:55 ق.ظ ::  نویسنده : آرمین آران

به به سال نو پیشاپیش و پساپیش مبارک همه ایرانیا و نوروز دوست ها باشه

من که اصلاْ نفهمیدم چطور شد که 89 تموم شد

این سال ۸۹ هم بدجور نامحسوس بود ها !

به هر حال امیدوارم سال جدیدخیلی خیلی مبارک تر از 89 برای همه باشه

89 برام بهتر از 88 بود . ایشالا تداوم داشته باشه و بهتر هم بشه.

بازم مبارکه !


پ.ن : و اینک نجات نوروز :

وقتی عربها به ایران حمله کردن ایرانیها برای اینکه جلوی تخریب بعضی اماکن رو بگیرن اون اماکن رو به پیامبرانی مخصوصاْ سلیمان منصوب می کردن( که البته کارشون جواب داد ) و حالا ما قبر کوروش ( مقبره مادر سلیمان ) و آتشکده آذرگشسب ( تخت سلیمان ) رو از زیرکی نیاکانمون به ارث بردیم.

در اقدامی دیگر ایرانیان باهوش در مقابل نسل جدیدی از اعراب دست به ساختن احادیثی کردن که موجودیت روز نوروز رو منصوب به شیعه میکنه و اینقدر تمیز این کار رو انجام دادن که تو کتابها اومده:

برای مثال علامه مجلسی در "السماءوالعالم" از امام صادق(ع) حدیثی را بدین مضمون نقل می کند: "در آغاز فروردین، آدم آفریده شد و آن روز فرخنده ای است برای طلب حاجت ها و برآورده شدن آرزوها و دیدار پادشاهان و کسب دانش و زناشویی و مسافرت و داد و ستد. در آن روز خجسته بیماران بهبودی می یابند و نوزادان به آسانی زاده می شوند و روزی ها فراوان می گردد. "مجلسی همچنین حدیث دیگری را درباره نوروز نقل می کند که منتسب به امام کاظم(ع) است و آن این که "این روز بسیار کهن است. در نوروز خداوند از بندگان پیمان گرفت تا او را پرستش کنند و برای او شریک قائل نشوند و به آیین فرستادگانشان درآیند و دستورشان را بپذیرند و آن را اجرا نمایند و آن نخستین روزی است که آفتاب بدمید و بادهای بار دهنده بوزید و گل های روی زمین پدید آمد و هم جبرئیل بر پیامبر نازل شد و نیز روزی است که ابراهیم بت ها را شکست و هم پیامبر علی را بر دوش خود گرفت تا بت های قریش را از خانه کعبه بینداخت.

خدا بقیه روزها وقت نداشته عوضش نوروز اضافه کاری داشته ( نعوذبالله )