سس سیز لیخده باتمیشام
من غرق در سکوتم
                                                                 
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 234205
چهارشنبه 5 مرداد‌ماه سال 1390 :: 09:00 ق.ظ ::  نویسنده : آرمین آران


حتماً در مورد حذف صفرها و تغییر واحد پول ملی شنیده باشید و شاید شما هم این روزها بعضی از وقتها فکر کنید که بهتره چه اسمی برای پول گذاشته بشه.

من به شخصه با حذف 4 صفر موافقم ولی واحد تومان رو برای پول اصلی و همون ریال رو برای پول فرعی ترجیح میدم (مثل دلار برای پول اصلی و سنت برای پول فرعی)

بانک مرکزی هم یه نظر سنجی راه انداخته باید به اینجا برید و اول ثبت نام کنید (عضو سایت بانک مرکزی شوید).بعد میتونید بعد از وارد شدن در سایت به اینجا برید ( یا از قسمت نظر سنجی که گزینه یکی مونده به آخر در بالای صفحه هستش روی نظرسنجی عمومی کلیک کنید ) و فرم نظرسنجی رو پر کنید.

تا الان واحدی به اسم پارسی همتراز و گاهی بیشتر و گاهی کمتر از تومان در نظرسنجی مقام داره که البته به نظر من واحد خوبی نیست چون تمام ایران پارسی نیست.

حالا باز بعضی میان میگن نژادپرستم و... یا اینکه پارسی به کل ایران اطلاق میشه و منظور فارسی نیست و باز هم ...

ولی عرض کنم خدمتتون که این کار ( اسم واحد پارسی ) خودش نژادپرستیه  و فارسی هم دقیقاً همون پارسی هستش و چون عربی پ نداره تبدیل به ف شده . از لحاظ قومی و نژادی هم پارس ها با مادها و پارت ها تفاوت دارن ( تازه همه ایران اینها هم نیستن و قوم های دیگه ای هم هستن ) که بیشتر بگم میشه کلاس تاریخ.

خلاصه برید و نظرتون رو اعلام کنید.


پ.ن :

دوستان از اعلام نظرهاتون بسیار متشکرم

ولی بحث اصلی ما رو کلمه جدیدی هستش که قراره به جای ریال استفاده بشه

وگرنه تمام کارها تو ایران کارشناسی شده اند و مو لای درزشان گیر میکنه و تأکید میکنم هرکی به این نظرهای کارشناسی شک کنه باید بره کهریزک اعتکاف و توبه کنه شاید بخشیده بشه.