سس سیز لیخده باتمیشام
من غرق در سکوتم
                                                                 
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 233169
سه‌شنبه 1 مرداد‌ماه سال 1387 :: 09:28 ق.ظ ::  نویسنده : آرمین آران

خانومی Silent Hill  رو خواسته که در ادامه مطلب می تونید بخونید

 

Image and video hosting by TinyPic

بعضی وقتها به وبلاگ هایی میرم و میبینم که نژادهای پاک ایرانی به جان هم افتادن . ترک ها ، فارس ها ، کرد ها و ... مطالبی رو در مورد هم وطنان ایرانی خودشون مینویسن که واقعا متاسف میشم . در این بین نکات خنده آوری هم مشاهده میکنم مثل استفاده از کلماتی خاص که واقعا مشخصه که نویسنده مطلب هیچ گونه اطلاعی از معنی یا معانی اون کلمات نداره.

اینجا میخوام یک سری از این کلمات رو همراه با معانیشون بنویسم تا اگه جایی دیدین فکر نکنین طرف خیلی بارشه یا ... .

قبل از نوشتن باز هم میگم : ایران و آذربایجان همیشه جزیی از یکدیگر بوده اند و تفکیک ناپذیرند . این نوشته برای خوزستان ، کردستان ، سیستان و تمام نقاط کشور عزیزمون و همچنین خلیج فارس صادق هستش.

تعصب : اینو همه میدونن چیه . ولی دو جور تعصب داریم یکی آگاهانه و به مقدار لازم و دوم کورکورانه و همراه با زیاده روی.

پان : وقتی تعصب قومی یا زبانی در فردی این قدر کورکورانه بالا میره که نژادش رو برترین نژاد جهان بدونه اونوقت میگن طرف پان هستش . احتمالا کلمات پان ترک و پان فارس رو زیاد شنیدین . هیتلر هم یک فرد پان آریایی بود.

شوونیسم : این کلمه برای کسانی اطلاق میشه که خودشون رو برتر از همه نمیدونن ولی حق وحقوق سایر افراد جامعه که هم نژاد با اونها نیستن رو به زیر پا میگذارن . این کلمه اغلب برای نژاد هایی به کار میره که در راس امور مملکتی قرار دارند. برای مثال شوونیسم سفید امریکایی حقوق شهروندان سیاه پوست اون کشور رو زیر پا میگذاره  مثلا گفتم. در بعضی از بلاگها به کلماتی مثل شوونیسم فارس هم بر میخوریم.

آسمیلیته : به کسی اطلاق میشه که تحت تاثیر پان ها و شوونیسم ها از نژاد خودش بدش میاد و ناراحت و شرمنده است . این افراد گاها از پان ها و شوونیسم ها هم برای قوم خودشون بدتر و خطرناک تر هستن. در ترکی به این افراد "مان قورد" گفته میشه.

 فاشیست : فاشیسم یک نظریه سیاسی و نوعی نظام حکومتی خودکامه است که نخست بین سال های ۱۹۲۲ تا ۱۹۴۳ در ایتالیا و به وسیله "موسولینی" رهبری شد . فاشیسم، از لحاظ نظری محصول توسعة نظری نژادباوری و امپریالیسم اروپایی بود، و از نظر اجتماعی محصول بحرانهای اقتصادی و اجتماعی پس از جنگ جهانی اول. ولی با شکست کلی آن در جنگ جهانی دوم، از اعتبار افتاد . این لغت اصلا فقط برای کسانی هستش که طرف دار این حزب و هستند و اصلا به ما چه ربطی داره نمی دونم .

 

Image and video hosting by TinyPic

نازی : این اصطلاح بارها در ارتباط با دیکتاتوری آلمان نازی از سال ۱۹۳۳ تا سال ۱۹۴۵ (رایش سوم) استفاده گردیده است. این تفکر توسط حزب ملی کارگران سوسیالیست آلمان (ان اس دی‌ای پی یا حزب نازی) و به وسیله پیشوا آدولف هیتلر مطرح گردید. طرفداران نازیسم نظریه برتری «نژاد آریایی» و ملت آلمان را نسبت به سایر نژادها و ملل مطرح نمودند. نازیسم در آلمان امروزی غیر قانونی است، گرچه بقایا و احیا کنندگان نازیسم مشهور به «نئو نازی» در آلمان و خارج از آن مشغول فعالیت هستند 

انترناسیونالیسم : یعنی ضد ناسیونالیسم . باور نوینی است که جهان‌میهنی (انترناسیونالیسم) نام دارد و طرفدار یکی شدن همهٔ مرزها و از میان رفتن مفهوم امروز «کشور» است.

ناسیونالیم : ملی‌گرایی، ملت‌باوری، یا ناسیونالیسم (به انگلیسی: Nationalism) نوعی آگاهی جمعی است، یعنی آگاهی به تعلق به ملت که آنرا «آگاهی ملی» می‌خوانند . این همون تعصب به اندازه و به مقدار لازمه که اول گفتم. جالبه که اغلب اشتباه میشه و توی بلاگ ها وقتی به هم فحش میدن به همدیگه میگن ناسیونالیست.ناسیونالیسم با ارائه و بنیان مفاهیمی مانند «عشق به میهن» و یا «ملت‌پرستی» به جنگ با باورهای انترناسیونالیستی رفته و می‌کوشد کاستی‌های پدید آمده‌ از کارشکنی‌های سیستم‌ها و اشخاص «جهان‌میهن» را برطرف سازد

بازم هست ها ، من درست و حسابی یادم نمیاد. به هر حال اینم یه پست غیر فیلمی.

Image and video hosting by TinyPic

Silent Hill

تپه خاموش مثل رزیدنت اویل یا دووم از آن جمله فیلم هایی است که بازی ای نیز به همان اسم وبا همان موضوع درباره اش موجود می باشد.

این فیلم نمره ۶.۵ از ۱۰ را از منتقدان گرفته و در واقع فیلمی فانتزی و ترسناک و دلهره آور است. قصه این فیلم در شهری اتفاق می افتد که تمامی افراد آن شهر در جریان یک آتش سوزی از بین رفته اند و به خاطر عقاید خرافی مذهبی خود دختر بچه ای را شکنجه کرده اند و دچار لعنتی ابدی شده اند.

این فیلم در شهر Brampton ایالت Ontario کشور Canada فیلم برداری شده است.

 کارگردان :

Christophe Gans

نویسنده :

Roger Avary

بازیگران :

Image and video hosting by TinyPic  Radha Mitchell در نقش Rose Da Silva

Image and video hosting by TinyPic Sean Bean در نقش Christopher Da Silva

Image and video hosting by TinyPic Laurie Holden در نقش Cybil Bennett

Image and video hosting by TinyPic Deborah Kara Unger در نقش Dahlia Gillespie